Parafia Św. Stanisława w Suszcu

Najnowsze intencje

Grupy parafialne

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Przygotowanie do małżeństwa

Dokumenty niezbędne do zawarcia ślubu kościelnego:

• Dowody osobiste.
  • Metryki chrztu – nie starsze niż 6-miesięcy.
  • Zaświadczenia o bierzmowaniu.
  • Świadectwa nauki religii (z ostatniej klasy).
  • Potwierdzenie nauk przedmałżeńskich, dnia skupienia dla narzeczonych i odbycia spotkań w poradni rodzinnej.
  • Zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedzi, jeżeli głoszone były w innej parafii.
  • dokumenty z Urzedu Stanu Cywilnego (małżeństwa konkordatowe).

1 rok przed wybraną datą ślubu

• należy zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia dokładnej daty ślubu i terminu spisania protokołu.

Nauki przedślubne w formie wideokonferencji.

Doradcy z znacznej większości prowadzą poradnie życia rodzinnego właśnie w tej formie. Narzeczeni mogą przychodzić do spisania protokołu z zaświadczeniami wydanymi przez doradców o spotkaniach w poradni prowadzonych w formie wideokonferencji.

Na stronie internetowej archidiecezji: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/186-nauki-przedmalzenskie-wideokonferencja systematycznie będą pojawiały się dodatkowe terminy nauk przedślubnych prowadzonych w formie wideokonferencji. W razie odwołania nauk narzeczeni mogą kierować się na tą stronę.

Wolne intencje w 2024 r.

Wolne intencje są w październiku i grudniu na porannej Mszy św. w pozostałych miesiącach brak wolnych intencji.