PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY.

O zniesienie kary śmierci.
Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby,
została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

________________________________________________

25.09.2022 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta niedzielna przeznaczona jest na remont Kalwarii w Piekarach Śląskich.

Kolekta przyszłej niedzieli na WŚSD w Katowicach.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

2. Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Szymona Melerowicza z bazyliki piekarskiej, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze ofiary na remont Kalwarii w Piekarach Śląskich.

3. W poniedziałek, 26 września, swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. W poniedziałek 26 września zapraszamy Rodziców Dzieci I Komunijnych i Wczesnej Komunii Św. na spotkanie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 w kościele. Zapraszamy Dzieci komunijne wraz z Rodzicami na poświęcenie Różańców w niedzielę 02.10. 2022 r. na Mszy św. o godz. 11:00.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne studentów. Raz w miesiącu - każda pierwsza sobota miesiąca. Inauguracja 1 października 2022 godzina 18.00 Salka u Sióstr w klasztorze.

Chcemy również rozpocząć spotkania formacyjne dla młodzieży szkolnej. zapraszamy młodzież  od 7 klasy w górę. Pierwsze spotkanie oazowe 14 października po Mszy św. Salka u Sióstr w klasztorze.

Zapraszamy również na Msze młodzieżowe w I-sze piątki miesiąca o godzinie 18.00.

Siostry Kapucynki NSJ

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej parafii. W piątek i w sobotę 30.09 i 01.10. 2022 r. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną po porannej Mszy św. Chorych nie zgłoszonych na stałe prosimy o zapisywanie na listę w zakrystii.

7. W miesiącu październiku zapraszamy wiernych na Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

W poszczególne dni tygodnia zapraszamy do odmawiania Różańca św. następujące grupy:
- w poniedziałki: Żywy Różaniec, Legion Maryi i Caritas;
- we wtorki: Dzieci Maryi;
- w środy: przyjmujący pielgrzymujące kapliczki MTA;
- w czwartki: dzieci szkolne i przedszkolne;
- w piątki: młodzież;
- w soboty: Ministranci;