13.06.2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli na naszą Parafię.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzeniem obostrzeń, obowiązują nowe zasady zgromadzeń i uczestnictwa w nabożeństwach kościelnych.  Prosimy  o zajmowanie miejsc w co drugiej ławce, dezynfekcję rąk, noszenie maseczek zakrywających usta i nos, wchodzenie do kościoła głównym wejściem oraz zachowanie odstępu 1,5 mNa zewnątrz, uczestnicy również przebywają w odległości nie mniejszej niż

1,5 m od siebie.

1. Dziś 11 niedziela Zwykła. Zapraszamy Parafian na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 15:00.

W przyszłą niedzielę 20.06.2021 r. gościć będziemy w naszej parafii Siostrę Amatę Popenda ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego (Faustynki), która przed kościołem zbierze ofiary na pomoc biednym rodzinom w Boliwii.

2. W środę o godz. 7:00 Msza św. w int. Ojczyzny, Kościoła, Papieża Franciszka i słuchaczy Radia Maryja oraz Różaniec o godz. 6:30.

3. W piątek 18.06.2021 o godz. 17:00 Adoracja i Różaniec MTA oraz Msza św. w int. przyjmujących pielgrzymujące kapliczki Matki Bożej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy opiekunów kręgów przyjmujących kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej po Mszy św. wieczornej na spotkanie do salek parafialnych w sprawie uaktualnienia list kręgów. Prosimy o obowiązkowe przybycie.

4. W przyszłą niedzielę 20.06.2021 r. o godz. 16:00 Chrzty i Roczki. Prosimy Parafian o pozostawienie wolnych miejsc dla rodziców i chrzestnych w bocznych kaplicach oraz dwóch pierwszych rzędów w nawie głównej. Dziękujemy.

5. Prosimy Parafian i nie wysypywanie ziemi oraz gruzu z cmentarza przed kaplicą cmentarną, ponieważ jest to miejsce kultu. Na pozostałą ziemię z wykopu przygotowane jest miejsce za kaplicą cmentarną. Natomiast gruz wywozi i utylizuje firma kamieniarska demontująca stary pomnik oraz stawiająca nowy.

6. Dziękujemy rodzicom Dzieci I Komunijnych za złożone ofiary z których zakupiliśmy nową zieloną kapę i welon do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy również rodzicom bierzmowańców za złożone ofiary przekazane na stypendium dla młodzieży im. ks. Karola Szramka. Bóg zapłać.

7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suszcu zaprasza seniorów (kobiety 60+ i mężczyzn 65+) do zapoznania się z informacjami o powstającym w naszej Gminie w ramach projektu unijnego "Usługi Społeczne w Gminie Suszec" Klubie Seniora. Bliższe informacje oraz nr telefonu w gablotce.

SACRAMENTUM CARITATIS.

Eucharystia, pełnia chrześcijańskiego wtajemniczenia.

(...) Nie należy zapominać, że jesteśmy ochrzczeni i bierzmowani jako przyporządkowani do Eucharystii.

________________________________________________