17.10.2021 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli na naszą opłaty bieżące naszej Parafii

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej o godz. 15:15.

2. W miesiącu październiku zapraszamy parafian na nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 17:15, w soboty o 16:15 oraz w niedziele o 15:15. Chętnych do prowadzenia modlitwy prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii, są jeszcze wolne miejsca. Odmawiając pobożnie Różaniec możemy uzyskać odpust zupełny przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na „Dzień Piekarski”, który odbędzie się w Piekarach Śląskich w sobotę 23.10.2021 r. Wraz z całą Parafią udamy się na pielgrzymkę do Śląskiej Gospodyni, by jej opiece zawierzyć nasze rodziny i nas samych na Mszy św. o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wszystkich Parafian, grupy parafialne, poczty sztandarowe, Żywy Różaniec oraz Związek Górnośląski. Matko Boża Piekarska, módl się za nami!

Zapisy na autokar na liście wyłożonej pod chórem kościoła. Zbiórka na wyjazd do Piekar Śl. w sobotę 23 października o godz. 8:00 na parkingu przy kościele.

4. W poniedziałek 18 października obchodzimy Święto Świętego Łukasza, patrona pracowników Służby Zdrowia. Z tej okazji życzymy wszystkim posługującym chorym i cierpiącym błogosławieństwa Bożego, wytrwałości i zdrowia w codziennej pracy. Szczęść Boże.

5. W dniu 30 października 2021 r. zapraszamy Parafian, Poczty Sztandarowe i Grupy Parafialne  na Mszę św. o godz. 12:00 w int. Brata Jakuba Krawczyka z ok. składania Ślubów Wieczystych Braci Mniejszych św. Franciszka. Polecamy Brata Jakuba modlitwie wszystkich parafian.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci z klasy Szkoły Podstawowej na spotkania w grupach przy naszej parafii:

- chłopców w każdą sobotę o godz. 9:00

- dziewczyny w każdą sobotę o godz. 11:00

- młodzież od 7 klasy i młodzież studiującą w każdy piątek o godz. 19:00

do salek parafialnych.

Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY.

wtorek - wspom. dow. Św. Pawła od Krzyża, prezb.

środa - wspom. sw. Jana Kantego, prezb.

piątek - wspom. św. Jana Pawła II, Papieża.

sobota – wspom. dow. św. Józefa Bilczewskiego, bpa i św. Jana Kapistrana, prezb.

PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY.

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

________________________________________________