14.04.2019 - V NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Kolekta niedzielna na cele charytatywne.

Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej mszy św. poświęcimy palmy wielkanocne na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzieci Maryi i Kółko Misyjne rozprowadzają palmy wielkanocne przed każdą mszą św. Ofiara przeznaczona jest na wakacyjny wypoczynek dzieci. Przed mszą św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w uroczystej procesji do kościoła. Gromadzimy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem.

Zapraszamy wiernych, szczególnie tych którzy jeszcze nie uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych na ostatnie w Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00.

2. Dziś w katedrze o godz. 14:00 odbywa się spotkanie młodzieży w ramach XXIII Światowego Dnia Młodzieży.

3. Zapraszamy wiernych do udziału w uroczystej Liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22:00.

Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00 oraz ucałowanie Krzyża św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22:00.

W tym dniu zapraszamy również na Drogę Krzyżową o godz. 9:00 oraz dla dzieci o godz. 10:00.

Wielka Sobota Liturgia Wielkanocna o godz. 20:00 zakończona procesją rezurekcyjną ze świecami oraz poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

Przypominamy wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy parafian do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

4. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

Wielki Poniedziałek  6:30-8:00 i 17:00-18:00

Wielki Wtorek              6:30-8:00 i 17:00-18:00

Wielka Środa                6:30-8:00 i 17:00-18:00

Wielki Czwartek                                   15:00-17:00

Wielki Piątek               8:00-11:00 i 15:00-17:00

Wielka Sobota             8:00-11:00 i 15:00-17:00

5. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych nasi szafarze zaniosą Komunię Św. do chorych. Prosimy o zapisywanie chorych w zakrystii lub indywidualnie u szafarzy.

6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy parafian pół godziny przed rozpoczęciem Liturgii na wprowadzenie do obrzędów Triduum Paschalnego, które porowadzi ks. Miachał Walczyński.

7. W Wielkim Tygodniu Kancelaria Parafialna jest nieczynna. W sprawie pogrzbu i chorych prosimy o kontakt bezpośredni.

______________________________________________

21.04.2019 - NIEDZELA WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Kolekta niedzielna na potrzeby parafii. Kolekta w II dzień świąt na Wydział Telogiczny UŚ i KUL.

Kolekta w przyszłą niedzielę na CARITAS archidiecezji.

1. Dziś Kościół obchodzi Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy parafian na uroczyste Nieszpory o godz. 15:30, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

2. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zamrtwychstałego. Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia.

3. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych. W tym dniu odbędzie się również wielkanocne spotkanie rodzin - Emaus Domowego Kościoła.

4. Ze względu na Oktawę Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha przenosimy na wtorek 30 kweitnia.

5. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Marka z prośbą o urodzaje, zachowanie od niepogody i klęsk żywiołowych w czwartek 25 kwietnia o godz. 17:00 przy krzyżu na ul. Polnej z procesją do kościoła oraz na mszę św w int. rolników, pracujących na roli i ich rodzin.