Ogłoszenia Duszpasterskie

PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY.

 

Za rodziny
Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym święcie, aby dzięki konkretnym gestom

przeżywały bezinteresownośćmołości oraz świętość w codziennym życiu.

________________________________________________

 

26.06.2022 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze.

 

 

1. Dziś 13 Niedziela Zwykła. Zapraszamy naszych Parafian na Nieszpory Niedzielne o godz. 15:30.

 

2. W przyszłą niedzielę oraz przez całe wakacje Msze św. odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

 

3. Dzisiaj swoje urodziny obchodzi ks. Błażej Bryk. Zapraszamy Parafian na Mszę św. w intencji ks. Błażeja o godz. 12:00. Niech Duch Święty obdarza księdza solenizanta swoimi darami a nasz Patron św. Stanisław uprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże.

 

4. W dniach od 13-19 lipca wyruszy Pielgrzymka Suszecka na Jasną Górę. Prosimy chętnych do udziału Parafian zapisywanie się u Pani Katechetki Kingi Krymer.

 

5. Prosimy Parafian o sprawdzenie stanu oznaczonych nagrobków cmentarnych, szczególnie tych, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa i grożą przewróceniem. Niestabilne nagrobki oznaczone są taśmą ostrzegawczą i prosimy o dokonanie napraw przez zakład kamieniarski. W przypadku niestabilnych nagrobków Parafia nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie. W przypadku problemów prosimy o kontakt z kancelarią parafialną oraz Panem grabarzem nr. telefonu znajduję się na kapliczce cmentarnej.

 

6. Dnia 2 lipca Siostra M. Damiana serdecznie zaprasza wszystkich czcicieli MB na pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00. Wyjazd o godz. 9:00 z parkingu przy szkole. Chętnych na pielgrzymkę prosimy o wpisywanie się na listę z tyłu kościoła.

 

7. Legion Maryi i Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na pielgrzymkę do Czernej w dniu 25 lipca 2022 r. Wyjazd z parkingu obok kościoła. Zapisy u Pani Anny Czerwińskiej lub Reginy Kumor.

 

8. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 

9. W środę 29 czerwca 2022 r. w godzonach od 10:40-10:50 przez Suszec będzie przejeżdżał Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Trasa będzie biegła kolejno drogami:

- ul. Pszczyńska DW935

- ul. Piaskowa

- ul. Królówka

Na wyżej wymienionych drogach wystąpią utrudnienia w ruchu w godzinach od 9:45-11:30. Prosimy także nie pozostawiać pojazdów w pasie wyżej wymienionych dróg. Zapraszamy do kibicowania.

 

10.  W dzisiejszą niedzielę przeprowadzone zostaną wybory do Rady Parafialnej. Lista kandydatów znajduje się w gablotce i przy urnie. Prosimy Parafian o udział w głosowaniu. Zapisujemy tylko numer osoby z listy kandydatów i wrzucamy do urny pod chórem kościoła. Bóg zapłać!

 

 

LISTA KANDYDATÓW DO RADY PARAFIALNEJ

 

 1.  Czech Mirosław
 2.  Gembała Damian
 3.  Gleń Wiesława
 4.  Godziek Franciszek
 5.  Hoinkis Aleksander
 6.  Kine Anna
 7.  Koczar Krystyna
 8.  Kozik Stanisław
 9.  Kumor Daniel
 10.  Kumor Regina
 11.  Kwoka Magdalena
 12.  Kwoka Florian
 13.  Kristof Roman
 14.  Kristof Halina
 15.  Litera Antoni
 16.  Malcharek Józef
 17.  Małek Eugeniusz
 18.  Marcisz Stanisław
 19.  Musiolik Bogusław
 20.  Paszek Tadeusz
 21.  Palarczyk Wojciech
 22.  Spyra Jan
 23.  Sysoł Bronisława
 24.  Urbanek Andrzej

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)