23.02.2020 - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta niedzielna na potrzeby parafii (cele remontowe).

Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.

1. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Środą Popielcową. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Zapraszamy Parafian nieszpory niedzielne o godz. 15:30.

2. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich i rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.

4. W Środą Popielcową wraz z całym kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego i wstrzemieźliwości. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 18:00 i 19:30.

5. Wielkopostne Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od I Niedzieli Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. dziekan Krzysztof Miera. W przyszłą niedzielę po mszy św. 0 godz. 16:00 zapraszamy mężczyzn na naukę stanową. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po mszy św. wieczornej o godz. 18:00 oraz dla młodzieży, studentów i młodzieży pracującej we wtorek po mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17:00 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15:00. Zalecki na Drogę Krzyżową za zmarłych można składać do skarbonek przy bocznych ołtarzach.

7. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą środę od godz. 17:00-17:45.

8. Serdecznie zapraszamy na czuwanie na Jasnej Górze dla wszystkich przyjmujących Pielgrzymujące Sanktuaria MTA. Wyjazd z parkingu przy szkole w dniu 21 marca w sobotę o godz. 14:30. Powrót około godz. 3:30 rano w niedzielę. Zapisy na listę wyłożoną na stoliku pod chórem do dnia 15 marca 2020 r.