PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY.

Za rodziny
Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym święcie, aby dzięki konkretnym gestom

przeżywały bezinteresownośćmołości oraz świętość w codziennym życiu.

________________________________________________

26.06.2022 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze.

1. Dziś 13 Niedziela Zwykła. Zapraszamy naszych Parafian na Nieszpory Niedzielne o godz. 15:30.

2. W przyszłą niedzielę oraz przez całe wakacje Msze św. odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00.

3. Dzisiaj swoje urodziny obchodzi ks. Błażej Bryk. Zapraszamy Parafian na Mszę św. w intencji ks. Błażeja o godz. 12:00. Niech Duch Święty obdarza księdza solenizanta swoimi darami a nasz Patron św. Stanisław uprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże.

4. W dniach od 13-19 lipca wyruszy Pielgrzymka Suszecka na Jasną Górę. Prosimy chętnych do udziału Parafian zapisywanie się u Pani Katechetki Kingi Krymer.

5. Prosimy Parafian o sprawdzenie stanu oznaczonych nagrobków cmentarnych, szczególnie tych, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa i grożą przewróceniem. Niestabilne nagrobki oznaczone są taśmą ostrzegawczą i prosimy o dokonanie napraw przez zakład kamieniarski. W przypadku niestabilnych nagrobków Parafia nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie. W przypadku problemów prosimy o kontakt z kancelarią parafialną oraz Panem grabarzem nr. telefonu znajduję się na kapliczce cmentarnej.

6. Dnia 2 lipca Siostra M. Damiana serdecznie zaprasza wszystkich czcicieli MB na pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu-Rokitnicy. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00. Wyjazd o godz. 9:00 z parkingu przy szkole. Chętnych na pielgrzymkę prosimy o wpisywanie się na listę z tyłu kościoła.

7. Legion Maryi i Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na pielgrzymkę do Czernej w dniu 25 lipca 2022 r. Wyjazd z parkingu obok kościoła. Zapisy u Pani Anny Czerwińskiej lub Reginy Kumor.

8. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

9. W środę 29 czerwca 2022 r. w godzonach od 10:40-10:50 przez Suszec będzie przejeżdżał Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Trasa będzie biegła kolejno drogami:

- ul. Pszczyńska DW935

- ul. Piaskowa

- ul. Królówka

Na wyżej wymienionych drogach wystąpią utrudnienia w ruchu w godzinach od 9:45-11:30. Prosimy także nie pozostawiać pojazdów w pasie wyżej wymienionych dróg. Zapraszamy do kibicowania.

10.  W dzisiejszą niedzielę przeprowadzone zostaną wybory do Rady Parafialnej. Lista kandydatów znajduje się w gablotce i przy urnie. Prosimy Parafian o udział w głosowaniu. Zapisujemy tylko numer osoby z listy kandydatów i wrzucamy do urny pod chórem kościoła. Bóg zapłać!

LISTA KANDYDATÓW DO RADY PARAFIALNEJ

1.  Czech Mirosław