16.06.2019 - NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Kolekta niedzielna na Wydział Teologiczny UŚ.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Zapraszamy parafian na Nieszpory Niedzielne o godz. 15:30.

2. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjnie po mszy św. o godz. 7:00 a następnie przejdzie ulicami:

św. Jana, Szkolną i Piaskową do ogródków działkowych, gdzie ok 9:30 zostanie odprawiona Msza św.

I ołtarz przy krzyżu na ul. Szkolnej obok pomnika:  "... a Ja was pokrzepię",

II ołtarz przy krzyżu na ul. Szkolnej na rondzie:  "Żal mi tego ludu",

III ołtarz przy kapliczce MB Fatimskiej na ul. Piaskowej:  "... zanim będę cierpiał",

IV ołtarz przy ogródkach działkowych:  "... aby Świat uwierzył".

Prosimy mieszkańców wymienionych ulic oraz naszego Osiedla i ogródków działkowych o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Zapraszamy również poczty sztandarowe, panie i panów w strojach regionalnych i wszystkie grupy zawodowe do licznego udziału w procesji.

3. Dzieci I Komunijne zapraszamy do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała oraz procesjach w oktawie Uroczystości. Prosimy parafian o płatki kwiatów dla dzieci, które można składać w klasztorze u Sióstr Felicjanek.

4. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Zaleca się rodzicom wysyłającycm dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żadanie o udziale dzieci w niedzielnej Mszy św.

5. Zapraszamy wszystkich parafian na XXV Jubileuszową Pielgrzymkę na Jasną Górę.

I wariant od 17-23 lipca 2019 r.

II wariant od 20-23 lipca 2019 r.

Koszt 170 zł, zaliczka przy zapisie 50 zł. Zapisy w zakrystii do 14 czerwca. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 14 czerwca 2019 r. po mszy św. wieczornej w salkach parafialnych.

Planowany jest również autokar na przyjazd do Częstochowy 22 lipca i powrót 23 lipca 2019 r. Koszt 60 zł. (autokar + nocleg). Zapisy w zakrystii.

6. Wzorem poprzednich pielgrzymek na Jasną Górę pragniemy zachęcić parafian do duchowego pielgrzymowania. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Powierzone intencje będą przedstawione Bogu na mszach św. pielgrzymkowych oraz codziennej modlitwie pielgrzymów, a dowolne ofiary przeznaczone będą na potrzeby pielgrzymki.

7. 23 czerwca homilię wygłosi ks. Sebastian Kreczmański, który przyjedzie do naszej parafii wraz z członkami diakonii misyjnej Ruchu Światło-Życie. We wrześniu diakonia po raz pierwszy w historii chce zorganizować w Tanzanii rekolekcje oazowe III st. i po Mszach świętych poprosi o wsparcie finansowe dla tego dzieła (całościowy koszt rekolekcji to ok. 25 tys. zł).

8. We wtorek 18 czerwca 2019 r. o godz. 8:00 zapraszamy na mszę świętą:

Do OB, MB i ST z podziękow. za odebrane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże w int. uczniów, nauczycieli, rodziców i wychowawców Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimnazjalnych w Suszcu z ok. zakończenia Roku Szkolnego.